Beyin Uyuşması Belirtileri ve Tedavisi
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Beyin Uyuşması Belirtileri ve Tedavisi

Beyin Uyuşması, çoğu insanda görülür ve bu konu hakkında var olan korkularını belirten cümleler kurarlar. Genellikle psikolojik mesele olarak insanlar beyninde var olan bu uyuşmanın beyin kanaması olarak düşünürler. Hatta bazı insanlar bunu tümör olarak yorumlar. Bu gibi halkın kendi aralarında oluşturdukları tetkiklerin birçoğu yanlıştır. Bunun için beyin cerrahına ya da üroloji hekimine giden insanlar şüphelendikleri hastalıklar hakkında negatif cevap alırlar.

Beyin cerrahları ve üroloji doktorlarının söylediklerine göre insanların fazla yorucu ve stresli yaşam koşulları bu gibi durumlara neden olabilir. Beynimizde oluşan bu uyuşmaların genel şekli günün yorgunluğunu atmak için dinlendiğimiz zamanlarda oluşan baş kısmında hissedilen karıncalanmalardır. Beyin Uyuşması beynimizin yorgunluk atma şekli olan bir reaksiyondur. Uzmanların çoğunun bulunduğu bu uyarıya karşı çoğu kişi beyin uyuşmasını beyin kanaması olarak düşünen birçok vatandaş hastanelere akın ediyor. Beyin Uyuşması yerine düşünülen beyin kanamasının düşünülmesinin nedenleri Beyin Uyuşmasının bazı septomlarıdır. Bu septomlar şunlardır;
 • Bulantı
 • Kusma
 • Konuşmada bozukluk
 • Yüzde kızarıklık ve çarpıntı
 • Bilinç kaybı
Az önce bahsettiğimiz gibi bu uyuşmaların nedeni yorgunluktur. Bu durum kısmen beyinle ilişkilendirilebilir. Başka bir neden ise kafa derilerinden kaynaklı olabilir. Bu durumun kat'iyen beyinle alakası yoktur. Bu konu hakkında hastaların genel şikâyeti saç derilerinin ense kökünde meydana gelen karıncalanmalardır. Bu durum saç derinizin altında bulunan sinir sıkışması olabilir. Veya bu durum saçlarımızın sürekli toplu olması nedeniyle derinin hava alamamasıdır. Bu gibi durumlarda dermatoloğa başvurarak uygun tedavileri alabilirsiniz.

Beyin Uyuşmasının ciddi bir şekilde algılanmasının gerektiği durumlarda vardır. Bunların genelinde ciddi durumlarla beraber geçekleşen Beyin Uyuşmalarıdır. Bunlar Beyin Uyuşması görülürken vücudun belli bir kısmınında uyuşması, uyuşan yerde ve baş kısmımızda şiddetli ağrılar, ağrıların yanında bir de yanmalar görülmesi ve sık sık meydana gelen uyuşmalar ciddi bir meselenin yan etkileridir. Bu ve bunun benzeri şikâyetlerde bulunuyorsanız en kısa sürede hekime başvurmalısınız.

Beyin Uyuşması Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Kafa Uyuşması Neden Olur?

Kafa Uyuşması Neden Olur?

Yüz Uyuşması Belirtileri ve Tedavisi

Yüz Uyuşması Belirtileri ve Tedavisi

Sol Parmak Uyuşması Belirtileri ve Tedavisi

Sol Parmak Uyuşması Belirtileri ve Tedavisi

Sol El Parmak Uyuşması Belirtileri ve Tedavisi

Sol El Parmak Uyuşması Belirtileri ve Tedavisi

El Ayak Uyuşması Belirtileri ve Tedavisi

El Ayak Uyuşması Belirtileri ve Tedavisi

Instagram

 • galeri1
 • galeri2
 • galeri3
 • galeri4
 • galeri5
 • galeri6